Infra System Control
POCZTA ISC login: hasło:
Infra System Control
Infra System Control
Fotografia
O NAS USŁUGI POMOC STAN SIECI ZAPYTANIE OFERTOWE
 
Usługi Usługi: Inteligentny budynek -> - System FIBARO

System FIBARO opis systemu.


System Fibaro jest najciekawszym rozwiązaniem w dziedzinie automatyki domów inteligentnych. Jest też najbardziej ekonomiczny w implementacji, ponieważ do transmisji nie potrzebuje żadnego specjalnego okablowania. Można więc go instalować nawet w obiektach, które nie były budowane z myślą o koncepcji domu inteligentnego.
System Fibaro wykorzystuje transmisję bezprzewodową Z-Wave, która jest standardem przyjętym przez międzynarodowe konsorcjum ponad 300 producentów.
Moduły systemu Fibaro komunikują się w specjalnie do takich zadań zarezerwowanym paśmie częstotliwości (868.4 MHz), dzięki czemu nie dochodzi do żadnych interferencji z popularnymi bezprzewodowymi sieciami WiFi 2.4 GHz i 5 GHz.
System składa się z niewielkiej, estetycznej centralki i miniaturowych modułów, rozmieszczanych w pobliżu włączników świateł czy gniazd (np. w puszkach pod włącznikami.
Centralka przyłączana jest do domowej sieci LAN, dzięki czemu może sterować urządzeniami osiągalnymi za jej pośrednictwem. Rozwiązanie Fibaro jest również jednym z najpełniej integrujących się z rozmaitymi systemami innych producentów. Sterować całym systemem można lokalnie i zdalnie przy użyciu poleceń, wydawanych z aplikacji na telefonie, tablecie, komputerze.System FIBARO produkty systemu.Centralka Home Center 2 to mózg zarządzający Systemem Fibaro w Twoim domu.
Dzięki swojej innowacyjności, Home Center 2 zrewolucjonizowało dotychczasowe podejście do bramek sterujących automatyką domową w standardzie Z-Wave. HC2 daje nowe możliwości sterowania urządzeniami dzięki funkcji powiązań między urządzeniami. Powiązania pozwalają połączyć ze sobą kilka urządzeń odpowiadających za sterowanie tą samą funkcjonalnością. Daje to dwie korzyści. Pierwsza, banalna, to zredukowanie ilości urządzeń widocznych w panelu użytkownika - dzięki powiązaniu, kilka urządzeń jest widocznych jako jedna ikonka co zwiększa przejrzystość interfejsu gdy w domu jest zamontowanych kilkadziesiąt urządzeń. Druga korzyść to ułatwienie sterowania np. ogrzewaniem - jeśli w danym obszarze za sterowanie ogrzewaniem odpowiada 10 urządzeń, nie musimy sterować pracą każdego z nich osobno. Sterujemy nimi tak jak jednym urządzeniem a resztę robi za nas Home Center 2. Nowy interfejs sterujący Systemem Fibaro umożliwia tworzenie scen zaawansowanych. Nowością jest możliwość uzależnienia scen od dowolnych zmiennych, definiowanych przez użytkownika. Teraz można dowolnie programować funkcjonalność Systemu, tworząc bardzo skomplikowane układy logiczne.
Dla bezpieczeństwa użytkownika każda centralka HC2 została wyposażona w dysk RECOVERY 4 Gb, co pozwala na robienie kopi bezpieczeństwa naszego systemu.Ściemniacz zdalnie sterowany systemu FIBARO jest przeznaczony do sterowania oświetleniem dowolnego typu. Może być stosowany w instalacjach z przewodem neutralnym bądź bez niego. Przy użyciu ściemniacza można włączać i ściemniać lampy za pośrednictwem fal radiowych, kontrolerów i podłączonego bezpośrednio do ściemniacza przycisku. Ściemniacz automatycznie rozpoznaje podłączone obciążenie, jest zabezpieczony przed przeciążeniem, zwarciem, pracuje bezgłośnie i dysponuje funkcją "miękkiego" startu, która umożliwia łagodne rozjaśnienie podłączonego obciążenia (w przypadku świetlówek i innych specyficznych lamp np. ze starterem lub niektórymi transformatorami starego typu możliwe jest tylko włączenie/wyłączenie bez możliwości ściemniania).


Włącznik przekaźnikowy zdalnie sterowany systemu FIBARO jest przeznaczony do pracy w puszce włącznika ściennego lub tam, gdzie istnieje potrzeba wysterowania dowolnego odbiornika o mocy nie przekraczającej 3,0 kW. Za jego pomocą można włączać i wyłączać podłączone do jego zacisków urządzenie za pośrednictwem fal radiowych, kontrolerów i podłączonego bezpośrednio do Włącznika Fibaro przycisku.


Podwójny włącznik przekaźnikowy zdalnie sterowany systemu FIBARO jest przeznaczony do pracy w puszce włącznika ściennego lub tam, gdzie istnieje potrzeba wysterowania dowolnych dwóch odbiorników o mocy każdego z osobna nie przekraczającej 1,5kW.
Za jego pomocą można włączać i wyłączać podłączone do jego zacisków urządzenia za pośrednictwem fal radiowych, kontrolerów i podłączonego bezpośrednio do Włącznika Fibaro przycisku.


Zdalnie sterowany Sterownik Rolety systemu FIBAO przeznaczony jest do sterowania silnikami rolet, markiz itp. urządzeń. Za pomocą sterownika rolet można podnosić i opuszczać rolety okienne podłączone do zacisków urządzenia za pośrednictwem fal radiowych, kontrolerów i podłączonych bezpośrednio do sterownika rolet przycisków. Posiada funkcję wyznaczania aktualnego stanu sterowanego urządzenia, np. Położenia rolety


FIBARO Wall Plug jest najbardziej wysublimowanym, zdalnie sterowanym, inteligentnym włącznikiem sprzętów elektrycznych z funkcją pomiaru zużywanej energii.
To niezwykle funkcjonalne urządzenie w formie przejściówki podłączanej bezpośrednio do dowolnego gniazda zasilającego znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie chcemy w wygodny i bezobsługowy sposób zdalnie zarządzać urządzeniami elektrycznymi. Kryształowy pierścień LED informuje domowników kolorowym światłem o aktualnym obciążeniu podłączonego urządzenia elektrycznego.
Moduł ten nie wymaga montażu, posiadania jakichkolwiek narzędzi ani wiedzy o elektryce. Wystarczy wyjąć go z pudełka, włożyć do gniazdka elektrycznego i wpiąć do niego dowolne urządzenie elektryczne.Jest uniwersalnym czujnikiem zbliżeniowym zasilanym bateryjnie. Kompatybilność ze standardem Z-Wave pozwala na wykorzystanie go w inteligentnej instalacji Fibaro, poszerzając możliwości systemu poprzez monitorowanie stanu otwarcia drzwi, okien i bram garażowych. Znajduje zastosowanie w automatycznym sterowaniu światłem, kontroli dostępu i systemach ochrony mienia. Montując Door/Window Sensor w swoim domu, zwiększysz bezpieczeństwo i komfort jego mieszkańców, a także eliminujesz ryzyko ponoszenia większych opłat za ogrzewanie lub klimatyzację. Dodatkowo moduł można doposażyć w czujnik temperatury i skorzystać z wbudowanego sterowalnego wejścia.


Bezprzewodowy Elektroniczny Termostat Grzejnikowy jest zasilanym bateryjnie urządzeniem działającym w oparciu o protokół Z-Wave, sterowanym za pomocą kontrolera Fibaro Home Center. Termostat utrzymuje zaprogramowaną temperaturę w pomieszczeniu i pozwala na szybką zmianę ustawień z panelu sterującego. Dzięki temu można łatwo zaprogramować wymaganą temperaturę dla całego domu / mieszkania, w cyklu dobowym bądź tygodniowym, co oszczędza energię. Dzięki bezprzewodowej komunikacji, termostaty w każdym pokoju mogą być ze sobą zsynchronizowane. Unikalną funkcją pozwalającą oszczędzać energię jest funkcja otwartego okna. Powoduje ona wyłączenie ogrzewania po wykryciu znacznego spadku temperatury, na przykład podczas wietrzenia pomieszczenia.


Pilot 4 kanałowy do zabudowy w samochodzie.
Obsługa przełącznikiem świateł długich, klaksonem bądź dowolnym innym przełącznikiem. Zastępuje do 4 przycisków oryginalnego pilota = identyczna funkcjonalność, dostępna bez potrzeby noszenia ze sobą klasycznego pilota.
Zabudowany w samochodzie pilot to:
wygoda - do otwarcia bramy garażowej wystarczy np. mrugnięcie światłami,
bezpieczeństwo - zabudowanego pilota nie da się zgubić, a możliwość podłączenia do dowolnego przełącznika w samochodzie, wraz z możliwością zaprogramowania sekwencji uruchamiającej pilota oznacza, że nikt, kto nie posiada naszej wiedzy nie dostanie się do domu kradnąc samochód.
estetyka - pilot jest niewidoczny dla użytkownika samochodu


Fotoelektryczny czujnik dymu, w pełni kompatybilny z protokołem Z-Wave. Czujnik jest skonstruowany w taki sposób, aby wykrywał dym, który dostaje się do wnętrza jego obudowy. W momencie wykrycia dymu, czujnik uruchamia alarm dźwiękowy i wysyła sygnał radiowy do zadeklarowanych wcześniej urządzeń.


Czujnik Zalania jest zaprojektowany tak, aby wykrywać zalanie wodą w chronionym obszarze poprzez wykrycie zmian w przepływie prądu, spowodowanych pojawieniem się wody w kontakcie ze stykami czujnika. Każda taka zmiana powoduje uruchomienie sygnału dźwiękowego oraz wysłanie wyzwalającego sygnału radiowego, który trafi do zasocjowanych urządzeń. Może zostać wykorzystany do sterowania alarmem bądź innym, dowolnym urządzeniem.

Data ostatniej modyfikacji treści: 23.02.2014 18:01:31

designed by home.pl

  ul. Rayskiego 35/1, 70-426 Szczecin, tel.: (91) 483-52-03, fax: (91) 483-52-03, e-mail: biuro@isc.szczecin.pl
Systemy alarmowe SSWiN Systemy telekomunikacyjne Monitoring wizyjny