Infra System Control
POCZTA ISC login: hasło:
Infra System Control
Infra System Control
Fotografia
O NAS USŁUGI POMOC STAN SIECI ZAPYTANIE OFERTOWE
 
Usługi Usługi: Systemy telewizji - monitoring wizyjny -> Stosowany sprzęt CCTV [ Aver ]

Systemy firmy AVERDane techniczne odnośnie komputera.

Zalecane jest: procesor PENTIUM 350, Windows 98, karta dźwiękowa (Full Duplex), stosunkowo duży dysk ok.10 - 20GB ( im większy tym lepiej ), pamięć RAM 64 lub 128MB, karta grafiki 16-to bitowa high color lub 24-ro bitowa true color, monitor 17", (karta sieciowa oraz modem - potrzebne gdy chcemy przekazywać obraz na inny komputer przez sieć lub modem ).

System składa się z karty video 4-ro wejściowej (cztery kamery), oprogramowania oraz zabezpieczenia sprzętowego tzw. Key PRO który jest wtykiem przejściowym włączonym do portu drukarki. Wygląd karty video przedstawia poniższy rysunek. Do karty można podłączyć od 1 do 4 kamer i tu występuje jedna z zalet systemu - można podłączyć zarówno kamery czarno białe jak i kolorowe. Zasada ta będzie dotyczyła wszystkich opisywanych systemów zapisu obrazu na dysku komputerowym.

Po włożeniu w port drukarki Key PRO i zainstalowaniu karty video wraz ze sterownikami w komputerze instalujemy oprogramowanie na cztery kamery oraz oprogramowanie BACKUP, które umożliwi nam robienie kopii zapasowej oraz kasowanie zbędnych plików z dysku. Po zainstalowaniu i uruchomieniu głównego programu na monitorze ukaże się obraz podzielony na cztery okna (każde okno na 1 kamerę) oraz menu programu. Następnie należy program skonfigurować. Najważniejsza cecha programu to brak zapisu przy braku ruchu w obszarze obserwacji kamer co czyni ten system bardzo oszczędnym (miejsce na dysku komputera ). Najważniejsza zasada tego systemu: musi być otwarte tyle okien na monitorze ile jest podłączonych kamer. Oprogramowanie umożliwia nagrywanie ścieżki dźwiękowej ale tylko z jednej wybranej kamery oraz:

- Nagrywanie obrazu z 1 - 4 kamer czarno białych lub kolorowych
- Powiadomienie telefoniczne oraz na peager o zaistniałym zdarzeniu alarmowym
- Przesyłanie obrazu przez modem, sieć LAN oraz umieszczenie na stronie WWW
- Przeglądanie nagranych plików podczas nagrywania ( różne prędkości, zoom )
- Zapis pojedynczych klatek podczas przeglądania w formacie .bmp
- Detekcja ruchu (proste ustawianie ramek detekcji)
- Programowana funkcja nagrywania ( data, czas )
- Możliwość wprowadzenia hasła
- Regulowana jakość zapisu klatek
- Cztery wejścia podłączenia zewnętrznych czujników ( dymu, ruchu )
- Trzy wyjścia alarmowe
- Dźwiękowe powiadomienie o zaistniałym zdarzeniu alarmowym
- Dźwiękowe powiadomienie o braku kamery lub sabotażu przewodów
- Podczas przekazu obrazu poprzez sieć lub modem, możliwość zapisu obrazu na drugim komputerze
- Opcja recyclingu dysku ( przy braku miejsca na dysku następuje automatyczne kasowanie najstarszych plików i zapisywanie nowych
Na komputerach do których przekazujemy obraz przez sieć lub modem instalujemy tylko program do obsługi modemowej oraz program do obsługi sieci znajdujących się na płycie instalacyjnej. System był testowany kilka miesięcy i pracował bardzo stabilnie i pewnie. Oczywiście jakość obrazu zależy przede wszystkim od jakości zastosowanych kamer oraz obiektywów. Wadą systemu jak i większości systemów cyfrowego zapisu obrazu jest niedoskonałość chipów kart video, które ograniczają szybkość zapisu obrazu ( klatek / sek. ). System jest atrakcyjny cenowo i dedykowany dla domków jednorodzinnych, parkingów, sklepów oraz małych obiektów (max. 4 kamery ).

Data ostatniej modyfikacji treści: 15.02.2012 12:48:12

designed by home.pl

  ul. Rayskiego 35/1, 70-426 Szczecin, tel.: (91) 483-52-03, fax: (91) 483-52-03, e-mail: biuro@isc.szczecin.pl
Systemy alarmowe SSWiN Systemy telekomunikacyjne Monitoring wizyjny